Kiedy złapali tego psa ten wył i płakał. Był przerażony. To z nim zrobili jest absolutnie piękne

Oceń:
21.03.2018 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Po ulicach Los Angeles włóczy się mnóstwo bezdomnych zwierząt, w większości psów. Wiele z nich odnajdywana jest w stanie skrajnego zaniedbania. Jednym z nich był ten zagłodzony cocker spaniel.

O psie dowiedziała się organizacja Hope For Paws. Jej pracownicy otrzymali informację o bezdomnym psie, który żył pod jednym z domów – w jego fundamentach. Jeden z sąsiadów powiedział ratownikom, że pies kręcił się w tej okolicy od jakiegoś miesiąca. Mężczyzna pokazał im również dokładnie, gdzie mogą znaleźć zwierzę. Po chwili psiak został namierzony.

Lisa Arturo, jedna z pracowniczek Hope for Paws, starała się zwabić psa, rzucając mu kawałki cheesburgera.

Pies musiał być bardzo wygłodzony, ponieważ od razu chętnie zjadł oferowane mu jedzenie, jednak to nie zdobyło jego zaufania. Uciekał i nie pozwalał się do siebie zbliżyć. Ratownicy musieli rzucać mu kęsy z bardzo dużej odległości, a pies i tak oddalał się od nich.

W końcu spróbowali więc sprawić, aby pies cofnął się na podjazd, aby odciąć mu drogę ucieczki. Ratownikom bardzo zależało na ujęciu tego zwierzaka – widocznie potrzebował pomocy. Pies jednak nie dawał za wygraną – kiedy został osaczony przez ratowników podjął ostatnią, desperacką próbę ucieczki!

Wtedy jednak właśnie został złapany przez ratowników na smycz. Nie wyglądał na zadowolonego – szczekał i zdecydowanie się bał. Zmiękł jednak, gdy Lisa znowu zaczęła mu podawać cheesburgera. Psiakowi wyraźnie smakowały kawałki jedzenia – w końcu od dawna nie miał nic w pysku.

Kiedy Lisa zdobyła odrobinę zaufanie psa, zabezpieczyła go jeszcze jedną smyczą, po czym ratownicy przystąpili do głaskania psa, aby do reszty go spacyfikować. Kiedy zabierali go do samochodu, cocker spaniel otrzymał imię Amos.

Psiak był skrajnie wychudzony. Ratownicy zabrali go do szpitala, gdzie otrzymał ciepłą kąpiel i gorący posiłek. Kilka dni później Amos przeszedł zabieg sterylizacji oraz operację, podczas której usunięto mu trzecią powiekę.

Kiedy psiak w końcu poczuł się lepiej i odzyskał zdrowie, powitano go w domu zastępczym. Teraz Amos czeka na nową rodzinę, która zdecyduje się podarować mu stały, pełen miłości dom.

Obejrzyj film z akcji ratunkowej

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Piękne fotki
  więcej
 • więcej
  Kochamy Zwierzaki
  więcej
 • więcej
  psy
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x