Każdy pies trafiając do tego schroniska zamiast adopcji był usypiany. Jednego dnia zginęło 100 psów

Oceń:
14.08.2017 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Umarłem dzisiaj. Zmęczyłeś się mną i wywiozłeś mnie do schroniska. Nie było tam jednak miejsca, a ja wyciągnąłeś pechowy numerek. Teraz leżę w czarnym, plastikowym worku na odpady. Jakiś inny pies dostanie po mnie moją smycz, której ty prawie nie używałeś.

Michelle Boggs pracuje w schronisku dla zwierząt i na co dzień zajmuje się psami, które do niego trafiają. W związku z nadmierną populacją zwierząt kobieta często musi żegnać się z wieloma z nich. Niedawno udostępniła bardzo mocną fotografię, której towarzyszył list napisany z perspektywy psów leżących w workach tuż obok niej. Stało się to niezmiernie gorzkim przypomnieniem na temat tego, co dzieje się w schroniskach na terenie Ameryki Północnej. Wszystko to ma miejsce z powodu bezmyślnych właścicieli, którzy nie kastrują swoich psów, nie dbają o nie i nie trenują w odpowiedni sposób, czy też wykorzystują je dla zysku czy dla towarzystwa tylko po to, by później porzucić je, gdy przestaną być potrzebne.

Michele napisała:

“Umarłem dzisiaj. Zmęczyłeś się mną i wywiozłeś mnie do schroniska. Nie było tam jednak miejsca, a ja wyciągnąłeś pechowy numerek. Teraz leżę w czarnym, plastikowym worku na odpady. Jakiś inny pies dostanie po mnie moją smycz, której ty prawie nie używałeś. Moja obroża była brudna i za mała, ale ta pani zdjęła ją ze mnie, zanim wysłała mnie na Tęczowy Most.

Czy gdybym nie żuł twoich butów, ciągle byłbym w domu? Nie wiedziałem, czym są te buty, ale były skórzane i leżały na podłodze. Ja się tylko bawiłem. Zapomniałeś mi kupić psie zabawki. Czy wciąż byłbym w domu, gdybym był nauczony porządku? Wycieranie sobie pyska tym, co zrobiłem, sprawia, że jest mi wstyd, że w ogóle to zrobiłem... Wiesz, istnieją książki i nauczyciele, którzy mogli nauczyć cię, jak sprawić, żebym się dobrze zachowywał.

Czy wciąż byłbym w domu, gdybym nie wniósł pcheł do twojego domu? Bez odpowiedniego lekarstwa nie udało mi się ich pozbyć po tym, jak zostawiłeś mnie w ogródku na całe dni.

Czy wciąż byłbym w domu, gdybym nie szczekał? Ja tylko mówiłeś „Jestem przestraszony, jestem samotny. Jestem tutaj, jestem tu! Chcę być twoim najlepszym przyjacielem.”

Czy wciąż byłbym w domu, gdybym uczynił cię szczęśliwym? Bijąc mnie, nie pokazałeś mi, jak mam to zrobić. Czy wciąż byłbym w domu, gdybyś poświęcił trochę czasu, aby nauczyć mnie zasad dobrego wychowania? Po jakimś tygodniu przestałeś zwracać na mnie uwagę, ale ja wciąż tylko czekałem na to, żebyś mnie pokochał.

Umarłem dzisiaj. Pozdrawiam, Twój Pies”.

 

Po tym, jak Michelle napisała ten post i udostępniła go, dodała jeszcze, że to, co się dzieje, ma ogromny wpływ na pracowników schroniska, których ona zna. „W schronisku każdy z nas, kto zajmuje się tymi psiakami na co dzień... płacze za każdym z tych psów. Niektórzy całują je po raz ostatni... Jeden z nas dzielił się swoim obiadem z pewnym psiakiem, aż w końcu narodziło się między nimi uczucie... Wszyscy natomiast ronimy nad nimi łzy... To nie jest ich wina... Jednak to na nich spadają konsekwencje”.

Kobieta przestrzegła także “Jeśli wydaje wam się, że to nie dzieje się naprawdę… to nie żyjecie prawdziwym życiem… One umierają codziennie. Tysiącami”.

“Proszę, podzielcie się tym ze wszystkimi, abyśmy mogli zatrzymać to znęcanie się nad zwierzętami”, błagała kobieta.

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Jak w 60 dni pozyskać 500 leadów
  więcej
 • więcej
  Histeryczna reakcja psa kiedy po...
  więcej
 • więcej
  LISEK Polarny z gracją NURKUJE w...
  więcej
 • więcej
  To co te KOTY robią z PSAMI jest...
  więcej
 • więcej
  OLIWKA wywołała u KOTA niepohamow...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x