Chcieli pomóc tym psom. Kiedy wzięli je na ręce poznali szokujące fakty. To co stało się z psami

Oceń:
28.03.2018 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Ludzie z Animal Rescue Corps (ARC) dzień w dzień jeżdżą z jednego końca stanu Tennessee na drugi, reagując na wezwania zrozpaczonych ludzi i ratując dzięki nim dziesiątki przerażonych zwierząt. Oto, jak wygląda jeden ze zwyczajnych dni niezwyczajnych ratowników.

Reporterzy jednego z portali internetowych towarzyszyli Scoutlundowi Haisleyowi i ARC w takim, zwyczajnym dla nich – dniu.

Pierwsza scena: górska enklawa Hardin County.  Członkowie ARC wraz z policją znajdują opuszczone psy, koty a nawet konie – niestety,  wszystkie w bardzo złym i ciężkim stanie! Właścicielka posesji przedstawiała się jako ratownik zwierząt oraz hodowca psów cziłała. Ale tak naprawdę sprzedawała psy, nie przejmując się zbytnio ich stanem.

- Niestety, jedyna kategoria, jaką jej można przypisać to prześladowca zwierząt - mówią zdecydowanie ratownicy, nie kryjąc oburzenia.

26 psów, 5 kotów, 10 kurczaków i 2 konie – tyle zaniedbanych zwierzaków wyprowadzono z tamtej posiadłości. Właścicielka będzie niedługo oskarżona o okrucieństwo wobec zwierząt.

Druga nieruchomość, na której skrywano zaniedbane zwierzaki,  byłby prawdopodobnie nieodkryta,  gdyby nie był wypadek samochodowy w pobliżu. Kierowcy udali się do najbliższego hotelu i, jak to ujęli potem ratownicy – „w tamtym momencie odkryli dom grozy".

ARC dostał  następne wezwanie. Ludzie jeszcze nie otrząsnęli się z jednego koszmaru (w Hardin County), a już musieli zając się drugim.

- Dla mnie było jasnym, że było to miejsce gospodarowane przez kogoś cierpiącego na istotne problemy psychiczne. Możemy nawet mówić o szaleństwie – mówi jeden z ratowników.

-  Miejsce to było sceną cierpienia absolutnie surrealistycznego!

Dantejskie sceny! Ratownicy opowiadają o psach i kotach stłoczonych w zaszczurzonych kojcach.- Ich pazury były tak zaniedbane, że wrzynały się w poduszki łap, i to na kilka cali!

Psy i koty żyły we własnym brudzie i odchodach przez lata. – Mówiąc bez żadnej przesady:  narośl odchodów w każdej psiej klatce sięgała co najmnie 12 cali. Z tamtej posiadłości uratowano w sumie 21 zwierząt. Właścicielowi także będą postawione zarzuty okrucieństwa wobec zwierząt.

Przyznacie, że to, co ludzie z ARC przeżyli tylko w ciągu jednego dnia, można nazwać prawdziwym horrorem! Ale spoglądając z drugiej strony – są i pozytywy.

Około 60 zwierząt dostanie opiekę medyczną, bez której cierpiały tak długo! Co najważniejsze: w końcu będą mogły znaleźć prawdziwe domy.

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Jak w 60 dni pozyskać 500 leadów
  więcej
 • więcej
  To co ROBI te maleńka POPIELICA j...
  więcej
 • więcej
  Wrzucili suczkę do głębokiej stud...
  więcej
 • więcej
  Śmieciarze żywcem wrzucili ranneg...
  więcej
 • więcej
  Pies chciał pomóc umierającemu wł...
  więcej
 • więcej
  Kiedy poznasz te konsekwencje pos...
  więcej
 • więcej
  Tego owczarka w środku nocy bruta...
  więcej
 • więcej
  Umierający pies ostatkiem sił szu...
  więcej
 • więcej
  Nastolatka włożyła świnkę morską...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x