Bezdomny pies wszedł na posesję szukając jedzenia. Za karę wrzucili go ścieków, aby utopił się.

Oceń:
07.09.2018 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Członkowie grupy ratunkowej Animal Aid Unlimited India otrzymali wiadomość o chorym i zabłąkaniu psie w tragicznym stanie. Natychmiast odpowiedzieli na wezwanie i wybrali się pod wskazany adres.

Kiedy przybyli na miejsce, byli w szoku. Ich oczom ukazał się biedny czworonóg leżący w ściekach na granicy śmierci. Nie mógł zrobić nic, by sobie pomóc, gdy muchy krążyły wokół jego oczu. Ratownicy zaczęli się zastanawiać, czy nie przybyli za późno.

„Kiedy go zobaczyliśmy, dosłownie złamały nam się serca. Był taki samotny i wyglądał, jakby czekał na śmierć. Było widać smutek w jego oczach. Wiedzieliśmy, że zrobimy wszystko, aby tylko mu pomóc. Nie chcieliśmy poddać się łatwo.” – mówią ratownicy.

Nikt nie wiedział, dlaczego ten biedny zwierzak był w takim stanie i dlaczego znajdował się właśnie w tym miejscu. Jedno było pewne – on był na progu śmierci i należało mu pomóc jak najszybciej.

Ratownicy owinęli psiaka w koc i przewieźli go w bezpieczne miejsce. Tam rozpoczęła się walka o jego życie. Na początku zwierzak otrzymał płyny dożylne, ponieważ był poważnie odwodniony i wyczerpany. Następnego dnia ratownikom udało się przekonać uroczego chłopca do jedzenia. Karmili go z ręki.

Po kilku dniach intensywnej opieki oraz leczenia, piesek w końcu był w stanie jeść samodzielnie. Z dnia na dzień stawał się coraz silniejszy. Ratownicy każdego dnia robili wszystko, aby przybrał na wadze. Leczyli go również na chorobę skóry, na którą cierpiał. Zwierzak otrzymał imię Shyam i okazał się być prawdziwym wojownikiem.

„Obserwowanie, jak powoli dochodzi do siebie było wspaniałe. Shyam bardzo pragnął żyć i miał ogromną siłę, aby walczyć.” – przyznali ratownicy.

Po długiej walce, Shyam zmienił się nie do poznania. Dzięki ciężkiej pracy ratowników udało się go wyleczyć. Ten zabłąkany pisak mógł zginąć samotnie w rozpaczliwym smutku, ale dzięki dobrym ludziom tak się nie stało. On potrzebował jedynie miłości i dobrej opieki, aby przeżyć. To dzięki Animal Aid Unlimited otrzymał drugą szansę na życie.

„To bardzo przyjazny piesek, który wiele przeszedł. Mimo to jest taki kochany. Ma wspaniałą osobowość.” – dodali ratownicy.

Filmik z całej podróży pieska możesz obejrzeć poniżej

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Piękne fotki
  więcej
 • więcej
  Mężczyzna obawiał się że pit bull...
  więcej
 • więcej
  Właścicielka przez 8 miesięcy rob...
  więcej
 • więcej
  Kochamy Zwierzaki
  więcej
 • więcej
  Chcieli się pozbyć szczeniaka. Wy...
  więcej
 • więcej
  To co robi ten ocalony lis kiedy...
  więcej
 • więcej
  Matka porzuciła chorego Jelonka....
  więcej
 • więcej
  Pies znalazł porzuconego noworodk...
  więcej
 • więcej
  Potrącił psa i uciekł. Psi przyja...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x