7 zaskakujących faktów jak psy postrzegają świat. Aby zrozumieć psa musisz to przeczytać.

Oceń:
20.02.2015 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Zwykle właściciel nakrzyczy na psa nie zdając sobie sprawy, że takie zachowanie jest jak najbardziej normalne. A pies nie rozumiejąc o co chodzi jego Pani zaczyna wariować.

Wielu właścicielom psów nigdy nie udaje się ich dobrze zrozumieć. Z tego powodu dochodzi często do wielu nieporozumień.

Zwykle właściciel nakrzyczy na psa nie zdając sobie sprawy, że takie zachowanie jest jak najbardziej normalne. A pies nie rozumiejąc o co chodzi jego Pani zaczyna wariować.

1. Kiedy pies znajdzie kupę lub bardziej dosadnie mówiąc gówno, to oznacza dla niego zupełnie coś innego. Właściciel myśli, że jest to obrzydliwie śmierdzące i trzeba omijać to z daleka. Dlatego za każdym razem za wszelką cenę będzie odpędzał psa od takich znalezisk. Natomiast pies, kiedy zobaczy czyjąś kupę, to cieszy się niebogłosy. Jest to bodajże bogaty w proteiny i składniki odżywcze najlepszej jakości obiad wart podawania w pięciogwiazdkowej restauracji. Dlatego zanim krzykniesz na psa wczuj się w jego rolę.

 

2. Większość właścicieli wracając do domu jest witana przez Swojego psa z taką radością, jakby pies nie widział Was całe lata. Właściciel psa myśli, że pies cieszy się po prostu na jego powrót. Prawda jest natomiast zupełnie inna. Pies jest przekonany, że jego Pan/i przybywa, żeby go uratować z bezludnej wyspy. Jest to wymodlony przez psa ratunek, który tak mocno wzrusza, że trzeba wtedy głośno szczekać, płakać i skakać ze szczęścia.

3. Kiedy próbujesz wykąpać psa, bo brud odpada całymi płatami a śmierdzący zapach roznosi się po całym mieszkaniu nie zdziw się, że pies nie będzie Cię wtedy lubił. Kiedy Ty jesteś przekonany, że trzeba zadbać o higienę Twojego czworonoga, aby był czysty i pachnący Twój pies myśli zupełnie inaczej. Otóż kiedy Ty zmuszasz psa do wejścia pod prysznic, pies nie do końca wie o co Ci chodzi. Dla niego kąpiel to tortury i najgorsze co może go spotkać. W końcu pies wie, że przecież jest w 100% wylizany i na pewno jego higiena jest w najlepszym porządku. W dodatku obwąchują go inne psy, więc tym bardziej wszystko jest w porządku.

4. Kiedy wychodzisz na szybkie zakupy do sklepu na dole i mówisz do psa, że zaraz wracasz, to wiedz, że pies nienawidzi Cię za to. W końcu to jest tak jakbyś opuszczał Swojego najlepszego przyjaciela na zawsze. Dla psa niepojęte jest jak można kogoś zostawiać. Natomiast dla Ciebie, to tylko chwila. Więc nie zdziw się, że jak wrócisz zobaczysz to co w punkcie 2.

5. Każdy człowiek chciałby przemierzyć cały świat, zwiedzić go, poznać innych ludzi. Tak pies najchętniej przemierzając krainy najchętniej by je obsikał i zaznaczył Swoją obecność. Człowiek przywozi z podróży pamiątki, a pies w podróży zaznacza wszystkie miejsca, w których był.

6. Kiedy Ty jesz drugie śniadanie i nie masz zamiaru dzielić się ze Swoim psem to tylko dlatego, żeby nie przytył. Zresztą takie jedzenie jest niezdrowe dla Twojego pupila. Natomiast pies patrząc na Ciebie wpada w trans niczym uzależniony narkoman. Całkiem niepojęte jest dla niego dlaczego nie chcesz się z nim podzielić. Przecież on potrzebuje tego teraz i w tej chwili, a Ty się nad nim znęcasz.

7. Kiedy za oknem jest zła pogoda i strzelają pioruny dla Ciebie to nic takiego. Co najwyżej mogą pojawić się jakieś zakłócenia w telewizorze. Wiesz, że za chwilę burza skończy się i szybko o tym zapomnisz. Natomiast Twój pies jest przekonany, że właśnie bogowie śmierci przyszli po niego. Mają kosy i młoty i trzeba jak najszybciej się schować pod łóżko, bo to najbezpieczniejsze miejsce na świecie.

źródło: collegehumor

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Piękne fotki
  więcej
 • więcej
  Kochamy Zwierzaki
  więcej
 • więcej
  psy
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x