200 psów spętanych łańcuchem zostało uwięzionych w beczkach. Psy płaczą, ale nikt nic nie robi.

Oceń:
07.06.2019 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

200 psów w szczerym polu. Całe dnie spędzają na łańcuchu, a ich budy to plastikowe beczki

Na zewnątrz temperatura wynosiła ponad 37 stopni C, ale te psy nie miały szansy na ucieczkę przed upałem. Na polu bez żadnych drzew znajdowało się ok. 200 psów zaprzęgowych, które bez końca krążyły w kółko oraz desperacko szczekały. Czworonogi były przypięte do krótkich łańcuchów, które nie pozwalały im na zbyt wiele ruchów. Plastikowe beczki z otworem były jedynym miejscem do schronienia. Nie chcemy jednak myśleć, jaka temperatura panowała w ich środku.

Zimą te czworonogi wykorzystywane są do psich zaprzęgów. Podczas letnich i upalnych dni, gdy nie ma śniegu ani turystów, te psy nie są nikomu do niczego potrzebne. Tak wygląda ich smutna rzeczywistość. Czworonogi zostały zauważone przez Fernę Levitt, która nakręcił wideo. Kobieta martwiła się, czy czworonogi będą w stanie przeżyć w tak złych warunkach.

„W ostatnim czasie w naszym kraju było wiele ostrzeżeń, aby podczas ciepłych dni nie zostawiać czworonogów samych w samochodzie. To bardzo niebezpieczne, a właściciel może zostać za to ukarany. A co z psami zaprzęgowymi? Przecież one żyją w szokujących warunkach. To jest hipokryzja.” – przyznała Fern Levitt.

Pracownikom hodowli nie spodobała się obecność Levitt. Podczas gdy kobieta robiła zdjęcia i nagrywała warunki, w jakich żyją te psy, podeszli do niej pracownicy hodowli. Kazali jej natychmiast odejść, ponieważ wkroczyła na teren prywatny.

„To typowe dla branży psów zaprzęgowych. Oni twierdzą, że lato jest okresem odpoczynku dla tych psów. Ten okres trwa od maja do października, a w tym czasie psy całymi dniami siedzą przypięte do łańcuchów. Rozpiera je nuda.” – powiedziała Levitt.

Pracownicy organizacji przyznali, że odbyli w tym miejsc inspekcję. Podczas gdy te warunki są naprawdę szokujące, ustawa pozwala na przetrzymywanie czworonogów na zewnątrz, jeżeli mają odpowiednie miejsce, w którym mogą się schronić.

„Cały czas współpracujemy z właścicielem, aby poprawić warunki życia tych psów. Nasze dochodzenie cały czas trwa, bo dobro tych czworonogów jest dla nas priorytetem. Chcemy, aby miały warunki wymagane przez prawo.” – powiedziała Melissa Kosowan.To nie pierwsza taka sytuacja. Po raz pierwszy Levitt odwiedziła tę hodowlę w 2010 roku i była zdruzgotana, widząc psy trzymane na zewnątrz w błotnistym polu na łańcuchach. Wiele z nich krążyło w tę i z powrotem, co jest częstym objawem lęku u zwierząt.

Kobieta w 2016 roku stworzyła film dokumentalny „Sled Dogs”, który ukazuje przykre życie psów zaprzęgowych. Niestety od tego czasu nic nie zmieniło się w tym temacie. Podczas lata czworonogi wciąż żyją w bardzo złych warunkach.

„Ich życie podczas lata jest dalekie od ‚uroczych’ zdjęć psów ciągnących sanie po śniegu. Firmy zaprzęgowe powinny zapewnić im dogodne warunki oraz opiekę.” – dodała Levitt.

 

.

A look at the kennel conditions at Chocpaw Expeditions...

Please watch and share.

Opublikowany przez Sled Dogs Film Poniedziałek, 9 lipca 2018

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Jak w 60 dni pozyskać 500 leadów
  więcej
 • więcej
  Tego psa przypalano papierosami i...
  więcej
 • więcej
  Psy potrafią czytać w myślach lud...
  więcej
 • więcej
  Tego psa codziennie dla pieniędzy...
  więcej
 • więcej
  Tego psa wyrzucono z policji za n...
  więcej
 • więcej
  Kiedy poznasz te konsekwencje spa...
  więcej
 • więcej
  Ta maleńka chihuahua ocaliła życi...
  więcej
 • więcej
  To co ten szczeniak golden retrie...
  więcej
 • więcej
  Kobieta oblała psa wrzącym olejem...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x