Terroryści z ISIS wydali wyrok na koty. Zabierają koty i przyczepiają granaty! Szykuje się masakra!

Oceń:
11.08.2017 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Bojownicy ISIS pukają do drzwi w poszukiwaniu kotów – nowa fatwa zakazuje trzymania kotów w domach.

Ta historia nie jest niestety zmyślona, Dobry Boże, chcielibyśmy, aby tak było. Jest jednak prawdą, że dżihadyści polują na małe kotki w irakijskim mieście Mosul, po tym jak na starsi klerycy ISIS wydali fatwę w sprawie hodowców kotów. Nowe prawo zakazuje trzymania kotów w domach w ramach kalifatu islamskiego. Ma to być zgodne z „ideologią i wierzeniami” dżihadystów.

Mieszkańcy miasta Mosul znajdującego się na południu Iraku zostali ostrzeżeni, aby nie łamać nowego prawa, które zostało ogłoszone we wtorek. Według wiadomości irakijskich, dżihadyści zaczęli przeszukiwać domy mieszkańców w poszukiwaniu kotów.

Tym, co czyni to posunięcie naprawdę godnym pogardy, jest fakt, że wcześniej wojownicy ISIS długo wykorzystywali wysoką popularność kotów w internecie do własnych celów – publikując zdjęcia swoich żołnierzy trzymających na rękach koty w słodkich pozycjach, próbując w ten sposób przysporzyć sobie zwolenników.

Raport ONZ z 2014 roku pokazał, że tysiące dzihadystów napłynęli do Iraku i Syrii po tym, jak zobaczyli zdjęcia kotów pozujących obok karabinów AK-47 bądź też na rękach zamaskowanych terrorystów. Piętnaście tysięcy wojowników z 80 krajów dołączyło do walczących po tym, jak zobaczyli tego typu wiadomości w mediach społecznościowych.

Teraz najwidoczniej los się odmienił i wszyscy właściciele kotów, żyjący na terytoriach kontrolowanych przez ISIS, mają się zmierzyć z prawdziwym koszmarem.

CO MOŻESZ ZROBIĆ?

Jeśli myślisz podobnie do nas, Twoją pierwszą reakcją, po przeczytaniu tych wiadomości, był najpierw totalny szok, a następnie półgodzinny płacz, gdy wyobraziłeś sobie, jakbyś się czuł, gdyby władze weszły do Twojego domu i chciały zabrać ze sobą Twoje koty.

A więc zrób to najpierw. A następnie otrzyj łzy. Mamy do wykonania pewną prace.

Wystosowaliśmy pismo do Międzynarodowej Fundacji na Rzecz Zwierząt oraz do Międzynarodowego Stowarzyszenia Humanitaryzmu. Poprosiliśmy te instytucję o wszelką, możliwą pomoc w tarowaniu kotów i kociąt z terenów kontrolowanych przez ISIS. Zachęcamy Cię do zrobienia tego samego.

Wiemy, że może to być tak niebezpieczne, że prawie niemożliwe – jednak być może uda się uratować chociaż kilka z nich.

Zaoferowaliśmy również pomoc w koordynowaniu siecią domów zastępczych o nazwie “Homer’s Heroes” w USA oraz Wielkiej Brytanii. Sieć składa się z wolontariuszy, którzy są chętni dać dom zastępczy każdemu kotu, które zostanie uratowane z obszaru Bliskiego Wschodu. Ponadto, jeśli ten wysiłek się opłaci, rozpoczniemy zbiórkę pieniędzy, aby wspierać pracę ratowników.

W końcu, mamy zamiar zrobić wszystko, aby porozumieć się z naszymi znajomymi schroniskami, w których nie praktykuje się usypiania, aby pomogły nam w poszukiwaniach stałych domów dla kotów, które bezpiecznie do nas dotrą.

Jeśli chcesz zostać częścią sieci domów zastępczych, skontaktuj się z gwen@gwencooper.com, w tytule wpisując MOSUL FOSTERS i informując z jakiego jesteś miasta/kraju.

Musimy podkreślić jeszcze raz – nie wiemy, czy uda się podjąć jakiekolwiek akcje ratunkowe. Prawdopodobnie nie. Jeśli jednak znajdzie się jakiś bohater, któremu uda się uratować te biedne koty, nasza sieć Homer’s Houses zrobi wszystko, aby zapewnić tym zwierzakom bezpieczne miejsce na ziemi.

Wiemy, że chcielibyśmy, aby ktoś zrobił to samo dla naszych kotów, gdybyśmy znaleźli się w takiej sytuacji.

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Piękne fotki
  więcej
 • więcej
  Ten pies mieszka od 6 lat na cmen...
  więcej
 • więcej
  Mężczyźni wybrali się na ryby i z...
  więcej
 • więcej
  Kochamy Zwierzaki
  więcej
 • więcej
  Ten pies nabroił. To co zrobił ab...
  więcej
 • więcej
  Właściciel zabronił kotu wchodzić...
  więcej
 • więcej
  Kobieta powiedziała do Chihuahua...
  więcej
 • więcej
  Chcieli adoptować małą chihuahua...
  więcej
 • więcej
  Koty i psy nie dawały młodej parz...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x