Te KOTY są NIESAMOWITE i budzą Lęk. To co ROBIĄ zapiera DECH w piersiach!

Oceń:
12.02.2015 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Istnieje około 40 ras dzikich kotów, ale tylko lew, tygrys, lampart i jaguar tworzą klub największych z nich. Są piękne i niebezpieczne, fascynują i budzą lęk. Choć ich wizerunek może wskazywać inaczej, napotykają one na swojej drodze więcej zagrożeń niż same generują.

Istnieje około 40 ras dzikich kotów, ale tylko lew, tygrys, lampart i jaguar tworzą klub największych z nich. Są piękne i niebezpieczne, fascynują i budzą lęk. Choć ich wizerunek może wskazywać inaczej, napotykają one na swojej drodze więcej zagrożeń niż same generują.

FunZoo.pl wraz z Nat Geo Wild zapraszają na niesamowitą serię Tygodnia Wielkich Kotów. Już od 15 lutego codziennie o godz. 18:00, widzowie Nat Geo Wild będą mogli stanąć z nimi oko w oko i poznać jedne z najbardziej niebezpiecznych, a zarazem zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt. 

To już piąty doroczny blok programowy poświęcony największym na świecie kociakom. Tym razem TYDZIEŃ Z WIELKIMI KOTAMI, zapoczątkuje program „Człowiek kontra lew”, w którym pokażemy te ogromne drapieżniki i wyjaśnimy dlaczego to właśnie lwy należą do kociej elity. Podczas wędrówki po rezerwacie Nambiti w Afryce ich obserwacją zajmie się Boone Smith – ekspert od ponad 20 lat badający życie i zwyczaje wielkich kotów. Podejrzy ich sposoby polowania i łączenia się w pary, by ostatecznie dzięki przeźroczystej, wykonanej z grubej płyty skrzyni, stanąć z lwami oko w oko. Dzięki tej specjalnej „tarczy ochronnej” oraz najnowszej technologii będziemy mogli wraz z Boonem z rekordowo bliskiej odległości obserwować te piękne drapieżniki w sytuacjach bardzo ryzykownych – np. podczas ich walki o pożywienie.

Widzieliśmy już programy pokazujące przeszłość i teraźniejszość dzikich kotów, ale do tej pory nie mogliśmy sobie nawet wyobrazić, jak będzie wyglądać ich przyszłość.  W programie "Robokot" w końcu będzie to możliwe! Premiera 16 lutego o godz. 18:00.

17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. W tym wyjątkowym dniu, szczególnej uwadze polecamy program "Wojny tygrysów". Przedstawimy w nim historię Parku Narodowego Bandhavgarh w Indiach, niegdyś terenu polowań maharadżów - obecnie jednego z najważniejszych siedlisk tygrysów w Azji.

#TydzienWielkichKotow W NAT GEO WILD

to nie tylko wydarzenie telewizyjne, ale również jeden z elementów długofalowej inicjatywy prowadzonej przez Towarzystwo National Geographic na rzecz ochrony wielkich kotów. Ma ona powstrzymać kłusownictwo, chronić naturalne siedliska i służyć ocaleniu gatunków kotowatych na całym świecie. W ramach tej globalnej inicjatywy udziela się aktywnego wsparcia prowadzonym w terenie projektom ochrony przyrody, a także działaniom edukacyjnym. Wszystko po to, by powstrzymać i ostatecznie odwrócić tendencję gwałtownego zanikania populacji wielkich kotów. Więcej informacji o Inicjatywie na rzecz ochrony wielkich kotów i możliwościach włączenia się w prowadzone działania można znaleźć na stronie: www.causeanuproar.com.

Wśród programów emitowanych w ramach Tygodnia z wielkimi kotami znajdą się:

1. Człowiek kontra lew, Niedziela, 15 lutego, godz. 18.00

W programie „Człowiek kontra lew” pokażemy niezwykły świat wielkich kotów, ich fizyczną siłę, złożone strategie myśliwskie i skomplikowaną hierarchię stada. Lwy to jedne z najgroźniejszych zwierząt na ziemi. Potrafią zabić nie tylko człowieka, ale nawet ważącego dwie tony słonia. Boone Smith, tropiciel dzikich kotów, będzie podglądać je z bliska, bardzo bliska… Od ostrych pazurów będzie go oddzielać jedynie przeźroczysta ściana.

2. Robokot, Poniedziałek, 16 lutego, godz. 18:00

Widzieliśmy już programy pokazujące przeszłość i teraźniejszość dzikich kotów, ale do tej pory nie mogliśmy sobie nawet wyobrazić, jak będzie wyglądać ich przyszłość. W programie „Przyszłość kotów” w końcu będzie to możliwe. Na prośbę Nat Geo Wild najwięksi eksperci w dziedzinie rodziny kotowatych rozważą najbardziej ekstremalne scenariusze dotyczące zmian, jakie będą musiały one przejść, aby przetrwać. Koty niejednokrotnie dowiodły swoich zdolności do przetrwania, dlatego naukowcy głęboko wierzą, że niezależnie od tego, co się wydarzy, koty najprawdopodobniej dostosują się do wyzwań natury i przetrwają na szczycie łańcucha pokarmowego. Ale jakich zmian może to od nich wymagać – zobaczycie na Nat Geo Wild.

3. Wojny tygrysów, Wtorek, 17 lutego, godz. 18:00

Park Narodowy Bandhavgarh w Indiach, niegdyś teren polowań maharadżów, jest obecnie jednym z najważniejszych siedlisk tygrysów w Azji. Opuszczony pałac w sercu parku zamieszkany jest przez populacje: tygrysów, nietoperzy, węży i małp, które dzielą swoje dominium z samotnym wodzem świątyni. Dominujący tygrys, który przez lata rządził tym terytorium, ma teraz przeciwnika - młodszego i silniejszego tygrysiego samca. Międzypokoleniowa wojna jest nieunikniona.

4. Gangi Lwów, Środa, 18 lutego, godz. 18:00

W odległych zakątkach Serengeti niezwykłe stado lwów zwanych „Vumbi” walczy o przetrwanie, mierząc się z upałem, brakiem żywności, wody oraz
z niebezpieczną grupą rywali. Położony w Tanzanii Park Narodowy Serengeti to trudny i bezlitosny teren – nie tylko dla lwów, ale także dla fotografów, którzy chcą pokazać nam ich historię. Wykorzystując swoje wieloletnie doświadczanie oraz całą arterię nowoczesnego sprzętu – w tym roboty, drony i kamery noktowizyjne – znany fotograf National Geographic Michael “Nick” Nichols oraz operator filmowy Nathan Williamson robią wszystko, żeby pokazać życie tych wielkich kotów z ich codziennymi zmaganiami o przetrwanie.

5. Zemsta tygrysa, Czwartek, 19 lutego, godz. 18:00

„Zemsta tygrysa” to historia relacji dwóch tygrysich sióstr — Sundari, potężnej tygrysicy, która od dwóch lat nie może zajść w ciążę oraz jej siostry Krishny, opiekującej się stadkiem swoich trzech zdrowych tygrysiątek. Tygrysice żyją w Parku Narodowym Ranthambore w stanie Radżastan w Indiach, gdzie scenerią ich zmagań z codziennością jest starożytny fort, rządzony niegdyś przez maharadżów Radżastanu. Na tym tle obserwujemy ich sekretne sojusze, wylizywanie się z wojennych ran i tajemnicze zniknięcia.

WKRÓTCE WIĘCEJ NIESAMOWITYCH HISTORII w FunZoo.pl oraz na Facebooku

Tagi:

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Jak w 60 dni pozyskać 500 leadów
  więcej
 • więcej
  To co ten MOPS ZROBIŁ wchodząc po...
  więcej
 • więcej
  Tego owczarka w środku nocy bruta...
  więcej
 • więcej
  Kiedy weterynarz zbadał tego owcz...
  więcej
 • więcej
  Chcieli pomóc tym psom. Kiedy wzi...
  więcej
 • więcej
  Dziki szał psa kiedy ponownie zob...
  więcej
 • więcej
  Mała Mela ma połamane kości czasz...
  więcej
 • więcej
  Polak skatował psa tak mocno że m...
  więcej
 • więcej
  Ten bezdomny kotek nie jadł przez...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x