Te DZIKIE KOTY uwielbiają się PRZYTULAĆ. Nawet się nie SPODZIEWASZ jak bardzo! Zobacz TO!

Oceń:
13.02.2015 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Koty domowe zachowały wiele dzikich instynktów. Wciąż odczuwają choćby potrzebę polowań. Sprawia to im dużą przyjemność. Nie jeden właściciel kota przekonał się, jakie prezenty może przynieść ich podopieczny do domu.

Koty domowe zachowały wiele dzikich instynktów. Wciąż odczuwają choćby potrzebę polowań. Sprawia to im dużą przyjemność. Nie jeden właściciel kota przekonał się, jakie prezenty może przynieść ich podopieczny do domu.

Dziś w ramach akcji #TydzienWielkichKotow w Nat Geo WILD chcemy Wam przedstawić rasy kotów o dzikim wyglądzie, które Swoim umaszczeniem do złudzenia przypominają lamparta czy tygrysa. Te rasy powstały, jako wynik krzyżówki kota domowego z dzikim kotem. Jeśli chciałbyś mieć w domu lamparta lub panterę to musisz poznać te rasy kotów. One tak samo uwielbiają się przytulać.

Kot bengalski – Jest to krzyżówka kota domowego z dzikim kotem bengalskim. Po swoim dzikim przodku zostało im oryginalne umaszczenie w cętki. Nie zachowała się za to natura dzikiego kota - w miarę oddalania się od genetycznego protoplasty, kot bengalski złagodniał i bardziej zaufał człowiekowi.

Źródło: http://instagram.com/andrew_lucy/

Savannah – Jest to rasa powstała w wyniku skrzyżowania kota domowego z serwalem. Po swoim drapieżnym przodku odziedziczyły cętkowane umaszczenie, smukłe ciało, długie kończyny i charakterystyczne duże uszy. Z charakteru jest bardzo przyjazny i wesoły, lecz nie łatwo nawiązuje więź z właścicielem. Uwielbia zabawę, zwłaszcza zręcznościową - wtedy budzi się w nim dzika natura łowcy i nie straszna mu nawet woda (którą wprost uwielbia!). Istnieje także inna rasa o tej samej nazwie, będąca krzyżówką kota bengalskiego z syjamskim. Kot ma oczy niebieskie i budowę syjama, a ubarwieniem przypomina kota bengalskiego.

Źródło: http://instagram.com/savannahcatfans/

Toyger – Jest to kot przypominający umaszczeniem tygrysa. Tygrysek-zabawka bynajmniej nie jest krzyżówką kota domowego z tygrysem, lecz zwykłym kotem o tygrysim umaszczeniu. Powstało ono w wyniku mutacji genów podczas kolejnych krzyżowań. Dla wzmocnienia pożądanych cech fizycznych, skrzyżowano go także z kotem bengalskim. Hodowcy nadal pracują nad poprawieniem wyglądu tej rasy, dążąc do jeszcze większego upodobnienia kotów do tygrysa i jednoczesnego wysublimowania charakteru.

Źródło: http://instagram.com/toygersociety/

Kalifornijski spangled – Jest to rasa wyhodowana w Stanach Zjednoczonych z różnych ras kotów domowych, m.in. persa, syjama, manksa, brytyjskiego i amerykańskiego kota krótkowłosego, a według niektórych źródeł, także kotów żyjących na ulicach miast azjatyckich i Egiptu. Celem hodowli było stworzenie kota umaszczeniem przypominającego ocelota lub lamparta. Efekt - jak widać, nadzwyczaj udany! 

Źródło: https://www.pinterest.com/pin/96757091968918146/

Ocicat – Jest to rasa wyhodowana z połączenia trzech ras, kota syjamskiego, abisyńskiego i amerykańskiego krótkowłosego. Po syjamach ocicat odziedziczył zgrabną, dobrze umięśnioną sylwetkę, po abisyńczykach gen odpowiedzialny za powstawanie charakterystycznych pręg a po kotach amerykańskich - szare umaszczenie ze srebrzystym połyskiem i przysadzistą budowę ciała. W efekcie kot przypomina wyglądem ocelota.

Źródło: http://instagram.com/chocolate_polkadot_ocicat/

Serengeti – Jest to kot podobny do afrykańskiego serwala, lecz jego protoplastą nie był żaden dziki kot. Rasa powstała w wyniku wielokrotnego krzyżowania kotów bengalskich z czarnymi kotami orientalnymi. Dzięki temu powstała rasa o oryginalnej urodzie - po części dzikiej, po części swojskiej. Serengeti mają umaszczenie i sylwetkę charakterystyczne dla serwala, a charakter podobny do kotów orientalnych. 

Źródło: http://instagram.com/captainsnosages

Egipski mau – Ten kot został stworzony na wzór staroegipskich kotów kultu, jakie widnieją na świątynnych malowidłach. Rasa powstała w latach 50. w USA jako krzyżówka kota amerykańskiego krótkowłosego, kota abisyńskiego i kota syjamskiego. W wyniku starannej selekcji udało się uzyskać kota o unikatowym wyglądzie i wesołym usposobieniu kotów orientalnych.

Źródło: https://www.pinterest.com/pin/107242034850130008/

Chausie – Jest to rasa powstała ze skrzyżowania zwykłego dachowca z dzikim kotem Jungle (Felis chaus), żyjącym w azjatyckiej dżungli. Po swoim dzikim przodku odziedziczył przysadzistą sylwetkę, spore gabaryty (jest dwa razy większy od zwykłego kota domowego) i charakterystyczne miotełki na uszach. Nie posiada cętek ani prążków. Najczęściej występuje w odmianie złocistej lub czarno-srebrzystej.

Źródło: http://instagram.com/o_g380/

Pixie bob – Ten kot przypomina północnoamerykańskiego rysia rudego (bobcata). Rasa powstała ze skrzyżowania kota domowego z dziko żyjącym bobcatem. W wyniku starannej selekcji udało się otrzymać ucywilizowanego kota o dzikim wyglądzie. Pixie bob to kot o dość dużych gabarytach jak na kota domowego, o przysadzistej budowie i gęstym pręgowany futrze z oznakami cętkowania. Charakterystyczną cechą jest krótki, tępo zakończony ogon.

Źródło: http://instagram.com/chapaweedreamspixiebobs

#TydzienWielkichKotow codziennie od 15 lutego o godz. 18:00 w Nat Geo Wild.

Tagi:

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Kiedy właściciel wypowie magiczne...
  więcej
 • więcej
  Matka na chwilę zostawiła dziecko...
  więcej
 • więcej
  Ta suczka płakała po odzyskaniu s...
  więcej
 • więcej
  Porzucili owczarka niemieckiego p...
  więcej
 • więcej
  Wszyscy przeganiali tego porzucon...
  więcej
 • więcej
  Przebrali jamniki za hot dogi i o...
  więcej
 • więcej
  Szczeniaki tej porzuconej ciężarn...
  więcej
 • więcej
  To co wędrująca larwa zrobiła z n...
  więcej
 • więcej
  To jakiego okrucieństwa doświadcz...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x