Znaleźli papugę z wyrwanymi wszystkimi piórami. Kiedy do niej podeszli poznali okrutną prawdę.

Oceń:
07.01.2016 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Poznajcie papugę imieniem Javi. Kiedy ją znaleziono była praktycznie kompletnie pozbawiona piór. Ktoś brutalnie pozbawił ją piór.

Poznajcie papugę imieniem Javi. Kiedy ją znaleziono była praktycznie kompletnie pozbawiona piór. Ktoś brutalnie pozbawił ją piór.

Ratownicy znaleźli papugę przypadkiem w opuszczonym domu w Kansas w Stanach Zjednoczonych. Papuga nie dość, że była naga to pachniała papierosami oraz śmieciami. W dodatku bardzo bała się ludzi, choć ten gatunek jest bardzo przyjazny i towarzyski.

Papugę przewieziono do jednego z nielicznych ośrodków pomagającym papugom właśnie w Kansas do Tallgrass Parrot Sanctuary.

Po nagłośnieniu całej historii wiele osób wpłaciło pieniądze na ratowanie Javi. Obecnie pod opieką fundacji Javi dochodzi do siebie i ponownie uczy się zaufania do ludzi. 

Przez to, że Javi nie posiada piór trzeba było ptaka jakoś ogrzać. W tym celu zostały uszyte dla niego specjalne sweterki. Kiedy zdjęcia pokazano światu Javi z miejsca stał się ikoną mody. Dzięki temu udało się pozyskać kolejne fundusze na ratowanie papug. Nie wiadomo czy Javi kiedykolwiek odrosną pióra. Jedno jest pewne już nikt nie zrobi jej krzywdy. Trafiła w kochające ręce.

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Piękne fotki
  więcej
 • więcej
  Kochamy Zwierzaki
  więcej
 • więcej
  psy
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x