To co ROBI te maleńka POPIELICA jest Absolutnie WSPANIAŁE. Takiego CHRAPANIA nie SŁYSZAŁEŚ!

Oceń:
03.03.2015 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

To co zaraz zobaczycie przejdzie Wasze najśmielsze oczekiwania. Kiedy mężczyzna wziął na rękę małą popielicę nie spodziewał się tego co zobaczy i usłyszy.

To co zaraz zobaczycie przejdzie Wasze najśmielsze oczekiwania. Kiedy mężczyzna wziął na rękę małą popielicę nie spodziewał się tego co zobaczy i usłyszy.

Mała popielica leżąc sobie na rękach po prostu słodko sobie spała. Tak mocno, że nawet podniesienie jej do góry nie spowodowało, że się obudziła. Kiedy maluszek zaczął chrapać nie można było przestać jej słuchać i patrzeć. Nikt się nie spodziewał, że tak małe zwierzątka potrafią tak głośno chrapać. Widok popielicy po prostu powalał.

Dodamy, że z popielicą jest wszystko w porządku. Zwierzątko jest udomowione i jest pupilkiem rodziny.

Popielica (Glis glis) – ssak z rodziny popielicowatych (Gliridae), jedyny przedstawiciel rodzaju Glis[2]. W Polsce popielica jest gatunkiem zagrożonym wyginięciem i jest objęta ochroną gatunkową. Znajduje się w Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt oraz objęta jest Konwencją Berneńską.

Popielica występuje w Europie Środkowej i południowej (od Francji i północnej Hiszpanii aż po Wołgę), na Kaukazie, w północnej Azji Mniejszej, w Iranie i Turkiestanie. W Polsce w odpowiednich środowiskach w górach i na pogórzu występuje dość licznie, jednak na niżu jej stanowiska są znacznie rzadsze. Częściej jest spotykana w Krainie Świętokrzyskiej i na południowej Lubelszczyźnie, nieliczne stanowiska znane są w reszcie kraju (jednak w północnej części Polski jest ich zaledwie kilka).

Jest to duży gryzoń, wielkością zbliżony do szczura. Jeżeli mamy okazję się jej dobrze przyjrzeć, nie ma możliwości pomyłki z żadnym innym zwierzęciem. Futerko na grzbiecie jest koloru szarego (popielatego), na brzuszku jasne (białe lub białoszare). U starych osobników grzbiet może mieć rudawy odcień. Granica między barwą grzbietu i brzucha jest wyraźna. Uszy spore, wyraźnie widoczne (mocno wystające z futerka), z wierzchu szaro pigmentowane, od wewnątrz cieliste. Oczy duże, ciemne. Ogon puszysty, popielaty. Długość ciała 13-18 cm, ogona 12-15 cm.

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Jak w 60 dni pozyskać 500 leadów
  więcej
 • więcej
  11 SZPICÓW miniaturowych ZAATAKOW...
  więcej
 • więcej
  11 tygodniowy owczarek niemiecki...
  więcej
 • więcej
  Wyrzuciła szczeniaki na śmietnik...
  więcej
 • więcej
  Kobieta oblała psa wrzącym olejem...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x