Oszpecił niedźwiedzia polarnego przez co zwierzę czeka śmierć. Sprawca pozostanie bezkarny.

Oceń:
07.12.2019 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Pomalowali farbą niedźwiedzia. Grupa zbirów, bo jak inaczej ich nazwać, spryskała farbą futro niedźwiedzia polarnego.

Zapisali na nim nazwę czołgu radzieckiego z okresu II wojny światowej. Zwierzę zostało zauważone w Czukockim Okręgu Autonomicznym w Rosji. Niestety, wandale wciąż pozostają nieuchwytni.

Wideo z niedźwiedziem trafiło do sieci w poniedziałek, za sprawą pracownika rosyjskiego WWF, Siergieja Kawreg. Jednak nie wiadomo, kiedy dokładnie zostało ono nagrane. Na chwilę obecną ekolodzy usiłują znaleźć dzikie stworzenie, które na futrze nosi napis „T-34”.

Skąd akurat taki napis? Przypuszcza się, że chodzi o odniesienie do radzieckich czołgów T-34, które były produkowane od 1940 roku. Wykorzystywano je podczas II wojny światowej.

Przykre skutki dla niedźwiedzia. W całej sprawie wypowiedział się badacz z Mammal Ecology Laboratory w Instytucie Problemów Biologicznych Północy, Anatolij Kochnev. Niestety, zachowanie wandali prawdopodobnie odbije się na niedźwiedziu. Nie bez powodu niedźwiedź polarny ma białe futro. Przecież dzięki niemu może się doskonale kamuflować i być zdecydowanie mniej widocznym na tle śniegu. Czarny napis bardzo się odznacza. To przez niego zwierzę może nie być w stanie polować, albo polowanie staną się znacznie trudniejsze. Patrząc długodystansowo, niedźwiedź może umrzeć z głodu…

Obejrzyj film

Naukowcy mają wciąż nadzieję, że gdy zwierzak wskoczy do wody, farba z jego futra zmyje się. Jednak nie wiadomo, czy tak się stanie. Na chwilę obecną trwają poszukiwania niedźwiedzia polarnego. Mam nadzieję, że uda się go szybko zlokalizować. Podobnie jak ludzi, którzy dopuścili się tego czynu!

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Piękne fotki
  więcej
 • więcej
  Kochamy Zwierzaki
  więcej
 • więcej
  psy
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x