Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat. 51 superbohaterów z krwi i kości. Konkurs z książką.

Oceń:
25.10.2019 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Obecnie na świecie żyje około ośmiu milionów gatunków zwierząt. A ty należysz do jednego z nich.

Podobnie jak my, autorzy książki „Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat. 51 superbohaterów z krwi i kości, i wszyscy ludzie, których znasz. Twoi rodzice? To zwierzęta. Przyjaciele? Też zwierzęta. Nauczyciele? Wszyscy są zwierzętami. To prawda, że jesteśmy wyjątkowi, bo tylko my potrafimy robić i wymyślać pewne rzeczy. Takich rzeczy jest niewiele. Ale to za ich sprawą różnica między nami a innymi zwierzętami jest taka duża. Mimo to pod względem genetycznym jesteśmy w 95% tacy sami jak goryl. A w 90% tacy sami jak kot. Nawet banan ma w 60% takie samo DNA jak my.

Nic zatem dziwnego, że tak bardzo lubimy zwierzęta. A niektóre kochamy jak ludzi. Każdy przecież wie, że pies nas nie zdradzi, kot rozpozna, czy jesteśmy zadowoleni, czy smutni, słoń po jednym spotkaniu zapamięta nas do końca życia, a delfin chętnie się z nami pobawi.

U najbardziej rozwiniętych zwierząt dostrzegamy wiele naszych najlepszych cech. Z zaskoczeniem odkrywamy, że jednymi z najinteligentniejszych stworzeń są te, które najmniej byśmy o to podejrzewali, na przykład ośmiornice czy kruki.

Dotąd mówiliśmy tylko o inteligencji. Tymczasem pod względem innych wrodzonych zdolności, na przykład siły, wzroku czy węchu, w porównaniu ze zwierzętami nie mamy szans. Czy wiesz, ilu superbohaterów posiada specjalne zdolności zapożyczone od zwierząt? Pamiętasz bohatera o sile

pająka? Albo tego, który potrafi to, co każda napotkana przez niego ryba? Wystarczy zobaczyć psa odnajdującego po wielu godzinach czyjeś ślady, żeby zrozumieć, co mamy na myśli.

Jeżeli uwielbiasz zwierzęta, marzysz, by choć raz pofrunąć ni­czym ptak, a twój pokój przypomina zoo, ta książka jest dla ciebie.

Dzięki niej poznasz ponad pięćdziesiąt niezwykłych zwierząt. Niezwykłych nie tylko ze względu na ich wrodzone zdolności, ale również dlatego, że w wyjątkowych sytuacjach, w których się znalazły, dowiodły, że są mą­drzejsze, niż nam się wydawało: uratowały ludziom życie, pomogły nam zrozumieć świat lub po prostu rozbawiły miliony ludzi (w tym ostatnim przypadku to my się zbłaźniliśmy, a nie zwierzęta).

Mamy nadzieję, że ta książka pomoże ci zrozumieć jedną ważną rzecz. Tak jak zachowanie zwierząt często nas dziwi, tak i zachowania ludzi mogą wywoływać nasze zdumienie. I to jest być może najważniejsza nauka pły­nąca z tej książki. Choć ten, kto coś takiego powie, to zwierz pełną gębą.

Jeżeli zwierzęta są dla ciebie najważniejsze, pomóż je chronić.

To, co teraz przeczytasz, nie jest przyjemne. Ale jest ważne. Dlatego każdy powinien o tym wiedzieć.

Według danych ONZ, czyli organizacji, która dba o pokój i bezpie­czeństwo na świecie, każdego dnia z powierzchni Ziemi znika kilkadziesiąt gatunków zwierząt, a winę za to ponosi wyłącznie człowiek. W większości są to robaki i owady, których widok nie należy do przy­jemnych. Wiele z nich ginie w dalekich dżunglach, gdzie nikt nie miał nawet szansy, by je zobaczyć czy poznać.

Mimo to na pewno zdajesz sobie sprawę, że ta liczba jest bardzo wysoka. Prawda, że czasem takie zmiany są nieuniknione. Tak dzieje się w przy­rodzie. Niektóre gatunki giną, a inne się pojawiają. Zawsze tak było. Postęp w historii ludzkości wymaga zaś poświęceń.

Czy można tego uniknąć? Czy ludzie mogą żyć w taki sposób, żeby inne gatunki nie wymierały?

Dobra wiadomość jest taka, że nigdy w historii świata nie było tylu obrońców zwierząt, co teraz. Nigdy też obrońcy praw zwierząt nie mieli takiego wpływu na rzeczywistość. Jeżeli chcesz z nimi współpracować, po­szukaj informacji. Na pewno znajdziesz organizację czy stowarzyszenie, któremu przyda się twoja pomoc (ktoś z rodziny albo nauczyciel może ci pomóc w wyborze).

Miliony zwierząt, choć nieświadome twoich działań, będą ci wdzięcz­ne. Co innego psy i koty. One na pewno będą wiedziały, co robisz. Bo psy i koty wiedzą wszystko!

Mamy dla Was 5 egzemplarzy tej wspaniałej książki. Aby wygrać książkę należy wziąć udział w naszym konkursie TUTAJ.

REGULAMIN Konkursu znajduje się tutaj 

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Piękne fotki
  więcej
 • więcej
  Kotek cierpiał i płakał. To co we...
  więcej
 • więcej
  Kobieta oblała psa wrzącym olejem...
  więcej
 • więcej
  Kochamy Zwierzaki
  więcej
 • więcej
  LISEK Polarny z gracją NURKUJE w...
  więcej
 • więcej
  psy
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x