Mężczyzna znalazł pingwina zanurzonego czarną mazią. Uratował go To jak odwdzięczył się pingwin

Oceń:
12.03.2016 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Ocalił umierającego pingwina. Wdzięczny ptak przepływa ponad 9000 kilometrów rocznie, aby odwiedzić swojego przyjaciela

Emerytowany murarz i rybak, Joao Pereira de Souza, w 2011 roku na obrzeżach Rio de Janeiro w Brazylii znalazł niewielkiego pingwina. Pokryty olejem ptak schował się w skałach. Mężczyzna niewiele myśląc zabrał przymierającego głodem pingwina do domu.

Brazylijczyk nazwał swojego nowego pupila Dindim. Dokładnie wyczyścił pióra ptaka z oleju, karmił go rybami i pilnował, aby zwierzę wróciło do zdrowia. Kiedy pingwin odzyskał siły i był gotowy do samodzielnego życia w jego naturalnym środowisku, mężczyzna z żalem się z nim rozstał. Wiedział jednak, że ptak nie może zostać z nim na zawsze.

Jak wielkie było jego zdziwienie, kiedy kilka miesięcy później pingwin do niego wrócił. Od tamtej pory Dindim spędza osiem miesięcy w roku ze swoim wybawcą. Pozostałe miesiące rezyduje u wybrzeży Argentyny i Chile. Przepływa 5000 mil morskich, czyli 9260 kilometrów rocznie tylko po to, aby odwiedzić swojego brazylijskiego przyjaciela.

Wszyscy mówili, że nie wróci, ale wraca każdego roku. Pojawia się w czerwcu i zostaje ze mną aż do lutego. Każdego roku staje się bardziej czuły i jeszcze szczęśliwszy, że mnie widzi - powiedział w rozmowie z Globo TV Pereira de Souza.

- Kocham pingwina jak moje własne dziecko i wierzę, że mnie kocha – komentuje Brazylijczyk. Dindim nawiązał szczególną więź tylko ze swoim wybawcą, inni nie mogą go pogłaskać czy nakarmić: - Nikt inny nie może dotknąć. Dziobie, jeśli ktoś się do niego zbliży. Kiedy do niego podchodzę, kładzie się na kolanach, pozwala oblewać się wodą, karmić sardynkami i lubi, gdy go podnoszę.

Biolog Joao Paulo Krajewski, który przeprowadzał wywiad z mężczyzną, przyznał, że pierwszy raz w życiu spotkał się z tak niesamowitą więzią: - Nigdy nie widziałem czegoś takiego. Myślę, że pingwin uważa pana De Souza za część swojej rodziny.

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Piękne fotki
  więcej
 • więcej
  Kochamy Zwierzaki
  więcej
 • więcej
  psy
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x