LISEK Polarny z gracją NURKUJE w śniegu po MYSZ. Te 2 minuty zmienią Wasze postrzeganie o lisach.

Oceń:
04.11.2014 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Skaczą wtedy w górę i nurkują w śniegu głową w dół...

Lisy to bardzo mądre zwierzęta. Są postrzegane przez ludzi, jako szkodniki, które należy tępić. Jednak lis Swoje maniery ma wyryte w genach. Jeszcze ciekawszy jest jego kuzyn lis polarny zamieszkujący rejony podbiegunowe.

Lis polarny wywodzi się z rodziny psowatych. Często występuje w ubarwieniu letnim brązowo -szarym, ale zimą jego futro przybiera śnieżnobiały lub stalowoniebieski kolor. Lis polarny żywi się ptakami (szczególnie ich pisklętami), małymi ssakami (np. lemingami), jajami i rybami.

Przez zimę do wiosny często podążają za niedźwiedziami polarnymi, podobnie jak szakale za lwami, licząc na pozostałości z ich zdobyczy. Lisy polarne mają bardzo charakterystyczny sposób polowania. Dzięki doskonałemu słychowi potrafią zlokalizować małe zwierzęta kryjące się pod grubą warstwa śniegu. Skaczą wtedy w górę i nurkują w śniegu głową w dół chwytając zębami niczego nie podejrzewające zwierzę. 

Lisy polarne mają niewielkie rozmiary ciała, są bowiem nieco większe niż domowe koty. Żyją samotnie, przemierzają Arktykę przy 70-stopniowym mrozie i przenikliwym wietrze. Są jednak do tego doskonale przystosowane. 

Podobnie jak wszystkie ssaki żyjące w klimacie polarnym, lis polarny ma relatywnie mniejsze te części ciała, które są narażone na szybką utratę ciepła. W porównaniu z lisem rudym ma znacznie krótsze łapy i pysk, mniejsze uszy i krótszy, choć piękny i puchaty ogon. Cały jest też wyraźnie mniejszy. Za wyjątkiem czarnego nosa, całe jego ciało pokrywa niezwykle obfite, długie i puszyste futro. Nawet poduszki stóp są pokryte futrem, aby chronić lisa przed lodem i śniegiem. Nie łatwo go więc wypatrzyć, gdyż znakomicie kamufluje się w śnieżnym otoczeniu.

ZOBACZ WIĘCEJ NIESAMOWITYCH HISTORII

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x