Jastrząb upolował yorka przy stadionie w Gdańsku. To co stało się z psem powoduje że nie mogę….

Oceń:
18.11.2017 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Jastrząb, który na co dzień odstrasza gołębie grasujące na stadionie PGE Arena, zaatakował psa rasy york, który towarzyszył spacerującej tam rodzinie. Warto przypomnieć, dlaczego na terenie wokół stadionu obowiązuje bezwzględny zakaz wprowadzania zwierząt, który niestety często jest łamany.

Choć materiał powstał trzy lata temu, dopiero niedawno zrobił furorę dzięki popularnemu serwisowi wykop.pl. Na krótkim filmie nagranym najprawdopodobniej telefonem komórkowym widać jak kobieta z dwójką dzieci i psem rasy york spaceruje po terenie PGE Areny. W pewnej chwili nadlatuje jastrząb harrisa (bardzo przypominający myszołowa) i atakuje psa. Kobieta w panice przydeptuje jastrzębia i uwalania swojego pupila.

- To zdarzenie miało miejsce, jeśli dobrze pamiętam, jesienią zeszłego roku - mówi Dawid Dudek z sokolniczej firmy Haggard, która od momentu powstania gdańskiego stadionu odpawiada za wypłaszanie z niego dzikich ptaków. - Ci państwo złamali zakaz wprowadzania na teren stadionu zwierząt. Na szczęście ani pies, ani jastrząb nie zostały ranne, dlatego nie ciągnęliśmy tej sprawy. Gdyby jednak ta pani złamała skrzydło sokołowi, a była to kwestia centymetrów, wówczas pewnie nie zostawilibyśmy tej sprawy.

Sokolnicy przestrzegają przed łamaniem tego zakazu. - Nie jesteśmy w stanie w pełni zapanować nad sokołem. To drapieżne zwierzę, które lata swobodnie - dodaje właściciel zwierzęcia. - Te ptaki w naturze często polują na zające. Taki mały piesek jak york może łatwo zostać z nim pomylony.

Jak zapewnia sokolnik, o ile jastrzębie mogą pomylić psa z zającem, to dziećmi, które są dla nich za duże, w ogóle się nie interesują.

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Kiedy mały jamnik zobaczył że bij...
  więcej
 • więcej
  Temu Rottweilerowi amputowano wsz...
  więcej
 • więcej
  Suczka urodziła szczeniaki. Właśc...
  więcej
 • więcej
  Futro tego kotka stanęło w płomie...
  więcej
 • więcej
  Ten pies mieszka od 6 lat na cmen...
  więcej
 • więcej
  Ten pies nabroił. To co zrobił ab...
  więcej
 • więcej
  Kupili nowy dom a psy zostawili p...
  więcej
 • więcej
  Bili głodzili a potem przywiązali...
  więcej
 • więcej
  Rannego psa i szczeniaki zabrali...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x