Ten ranny pies zaginął 4 lata temu. Jego reakcja kiedy zobaczył właściciela jest wzruszająca!

Oceń:
11.03.2017 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Ten owczarek australijski spędził ostatnie 4 lata życia bez dachu nad głową i ciepłego łóżka. Przez mieszkańców Clarksville, w stanie Tennessee, był postrzegany jak duch.

Pojawiał się u ludzi w ogródkach i zaraz znikał. Jeden z mieszkańców nadał mu nawet przydomek „Łatek”, i przez 17 miesięcy zostawiał na zewnątrz jedzenie dla psa, ale nigdy nie udało mu się do niego zbliżyć.

Straż zwierząt podjęła intensywne działania w tej sprawie, gdy w szeregach tej instytucji pojawił się nowy dyrektor. Jednak w ciągu kilku miesięcy, Łatek zawsze unikał zastawionych na niego pułapek. Gdy jeden z mieszkańców dostrzegł, że pies zaplątał sobie przednią łapę w obrożę, zwiększono wysiłki w celu złapania czworonoga.

Wykorzystano do tego kamery dla myśliwych oraz inne urządzenia, które umożliwiłyby śledzenia poczynań Łatka na terenie miasta.  Z pomocą jednego z mieszkańców, udało się zastanowić pułapkę wykonaną z budy dla psa i 150 metrowej liny od spadochronu. Ostatecznie, po 4 dniach starach, udało się schwytać i uratować Łatka!

“Byłem zszokowany, że pozwolił nam tak po prostu podejść do siebie I przygarnąć” – mówi Jeanette Ferrel ze straży zwierząt w hrabstwie Montgomery. Dodała również, że pies ma wspaniałą osobowość i była w ciężkim szoku, gdy dowiedziała się, że Łatek włóczył się nie od 17 miesięcy, a od 4 lat! „ Jest typem zwierzęcia, które się nie poddaje”, mówi Ferel.

Dowiedzieli się tego na podstawie informacji zawartych w mikroczipie psa. Po przeanalizowaniu się sytuacji zdecydowano, pies nie powróci do swojego domu, ponieważ odnotowano w nim przypadku przemocy domowej.  Łatek zostanie za to oddany pod opiekę rodziny zastępczej na czas rehabilitacji, dopóki nie będzie gotowy do adopcji.

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  Zobacz najszczęśliwszego PSA na ś...
  więcej
 • więcej
  Kiedy znaleźli tego PSA ZJADAŁY G...
  więcej
 • więcej
  Adoptowany pies MURKIN i jego KOT...
  więcej
 • więcej
  Chłopiec bardzo bał się i wtedy t...
  więcej
 • więcej
  Czy można zawstydzić owczarki nie...
  więcej
 • więcej
  Maleńki KOTEK tańczy w czasie SNU...
  więcej
 • więcej
  Niezwykle SZCZĘŚLIWE PSY. Zobacz...
  więcej
 • więcej
  Wielki Dramat BOKSERA zaplątał si...
  więcej
 • więcej
  Czarny KOT gnębi małego SZCZENIAK...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x