Kiedy kobieta dotknęła tego wilka w schronisku wpadł w obłęd skulił się i trząsł się. Płaczę!

Oceń:
08.08.2016 FunZoo.pl Kochamy Psy, Koty i wszystkie inne zwierzęta

Gdy mieszkańcy jednego z osiedli w Los Angeles dostrzegli Castiel, myśleli, że jest jednym z wałęsających się bezpańskich psów. Zauważyli też, że jest w bardzo złej kondycji. Postanowili szybko zadzwonić po pracowników schroniska.

Pies był niedożywiony. Na ciele miał łyse placki, a jego wnętrze trawiły pasożyty. Na jego szyi znaleziono mocno znoszoną obrożę, co mogło świadczyć, że miał kiedyś dom. Jednak jego zachowanie wskazywało, że spotkało go coś złego ze strony człowieka. 

Na miejscu okazało się, że Castiel ma około roku i nie jest zwykłym psem, a mieszańcem wilka. Oznaczało to, że potrzebował specjalnego traktowania i nie mógł zostać w schronisku.Castiel został zaklasyfikowany jako dzikie zwierzę, a takich w schroniskach nie można trzymać. Zaczęto gorączkowe poszukiwania domu dla psa, ponieważ groziła mu eutanazja.

Gdy przybył na miejsce, był tak przerażony, że nie ruszał się spod ściany. Pracownicy sanktuarium próbowali go ośmielić.. nieskutecznie.

Takie hybrydy są trudne w utrzymaniu, ponieważ mają potrzeby typowe dla psów i wilków naraz! Na pewno nie są to zwierzęta, które mogą hodować domatorzy nielubiących otwartych przestrzeni. 

Mimo wszystko ludzie nie poddawali się. Zaczęli od porządnej kąpieli.

Z czasem futro Castiela zaczęło odrastać, a on sam nabierał na wadze.

Gdy odzyskał siły nadszedł czas, by poznał watahę.

Ponieważ Castiel do tej pory był samotnikiem, najprawdopodobniej zaniedbywanym, miał bardzo nieśmiałe usposobienie wobec innych wilków i pół-wilków. Nie wiedział jak tworzyć z nimi relacje i jak na nie reagować. Nie został jednak rzucony na głęboka wodę. Ludzie wiedzieli, że trzeba mu czasu by się przełamać.

Po pewnym czasie zauważono, że Castiel wykazuje zainteresowanie innymi zwierzętami. Bał się jeszcze do nich podchodzić, ale pracownicy W.O.L.F zrozumieli, że jest spora szansa na socjalizację zwierzaka. Uznali też, że duszę psa uleczy coś co każdemu daje powód do życia... miłość.

Powstał plan wyswatania Catiela. Przedstawiono mu kilka powabnych wilczyc, ale dopiero pół-wilczyca Tenali przykuła jego uwagę. Suczka na początku onieśmielała naszego bohatera. W przeciwieństwie do niego ma bardzo żywiołowe usposobienie. Po kilku dniach, gdy Castiel zrozumiał, że Tenali nie zrobi mu krzywdy, pozwolił jej podejść bliżej. Więź jaka powstała między zwierzętami rośnie w siłę każdego dnia. Goły okiem widać, jak ogromny i pozytywny wpływ ma na Castiela.

dodaj komentarz

zaloguj się, aby dodawać komentarze pod własnym nickiem.

komentarze

Najwyżej ocenione

 • więcej
  NAJCUDOWNIEJSZA REAKCJA Pitbulla...
  więcej
 • więcej
  Nikt nie zainteresował się tymi p...
  więcej
 • więcej
  7 ZASKAKUJĄCYCH faktów jak PSY po...
  więcej
 • więcej
  Ten PIES labrador naprawdę NIENAW...
  więcej
 • więcej
  Chcieli UŚPIĆ tego KOTKA ale w os...
  więcej
 • więcej
  To co zrobił ten mężczyzna dla ty...
  więcej
 • więcej
  Tego Owczarka Niemieckiego żegnał...
  więcej
 • więcej
  To co ROBI ta kobieta z tymi KOŃM...
  więcej
 • więcej
  Najwierniejszy PIES na świecie. G...
  więcej

Ciaaaasteczkaaaaa!

FunZoo.pl używa ciasteczek,
które są ulubionym przysmakiem każdego zwierzaka.
Dowiedz się więcej.

x